x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Çerçeveli Halılar

Toplam 61 ürün bulunmaktadır.
Halı modelleri, evlerin havasını değiştirecek güçte eşyalar arasında yer alır. Kullanım alanlarına göre kategorize edilen halı modelleri, tasarım olarak çeşitliliğe sahiptir. Salon halısı, mutfak halısı, yatak odası halısı şeklinde kullanılacağı yere göre farklı isimlendirmeye tabi tutulan halı modellerinde, desenler çok fazla önem arz eder. Çerçeveli halı da bunlardan biridir.

Çerçeveli Halı Modelleri

Kişisel zevklere hitap etmek noktasında halı desenleri etkileyici olabilir. Çerçeveli halı modelleri de en çok ilgi gören halı modelleri arasında gösterilir. Çerçeve desen halı modelleri renk çeşitliliğine sahiptir ve bu durum büyük avantaj oluşturur. Bu sayede her ev dizaynı için özel renklere sahip çerçeveli halı alternatifi bulunur.

Çerçeveli Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Modern ve şık görünüme sahip olan çerçeveli halı modelleri sayesinde ev dekorasyonunun etkisini artırabilirsiniz. Etki oranını artırmak için ise doğru parçayı seçmek önem arz eder. Özellikle halı modelleri arasında çok fazla çeşitliliğin olması kafa karışıklığına sebep olabilir. Bu gibi durumda halı seçiminde dikkat edilecek noktalar şu şekildedir:

  • Ölçüler halı seçiminde önceliklidir. Seçim yapmadan önce kullanılacak alan ile çerçeveli halı modelinin ölçülerinin uyuşması önemlidir.
  • Renkleri diğer eşyalarla uyumu yakalayacak yansımaya sahip olmalıdır. Açık tonlarda döşenmiş evler için; beyaz çerçeveli halı modeli ideal seçim olabilir.
  • Tarz olarak ev dekorasyonunda tamamlayıcı etkiye sahip olmalıdır. Bu şekilde estetik açıdan güzel bir görünüm sağlarsınız.

Çerçeveli Halı Ölçüleri

Çerçeveli halı modellerinde farklı ölçülerde alternatifler vardır. Bu sayede salonda ya da çocuk odasında gibi farklı alanlarda çerçeveli halı modeli kullanılabilir. Çerçeveli halı modelleri arasında; 80 x 150 cm, 80 x 300 cm, 100 x 200 cm, 100 x 300 cm, 125 x 200 cm, 160 x 230 cm, 200 x 290 cm, 170 x 250 cm tasarımlarda en çok görülen ölçü alternatifleridir.

Çerçeveli Halı Kullanımının Faydaları

Çerçeve halı modelleri, tasarım ve ölçü seçeneklerine sahiptir. Aynı zamanda modayı yakından takip edenler ve modern ev dekorasyonunu tercih edenler için de çerçeve halı modeli vardır. Klasik çizgi ve desenlerden vazgeçemeyenler için de uygun çerçeveli desenli halı modeli bulunur. Bu özellikleri sayesinde her eve uyum sağlayabilecek tasarımlara sahip olması çerçeveli halı modelinin kullanımında avantaj oluşturur.

Çerçeveli Halı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Çerçeveli halı modelleri bakımında önemli nokta; doğru temizlik adımlarını izlemektir. Bazı durumlarda evlerde temizliği mümkün olurken bazılarında bu durum doğru bir yöntem olmayabilir. Dolayısıyla halının modeline ve malzemesine göre bakım adımları farklılık gösterir.

Çerçeveli Halı Nasıl Yıkanır?

Halı yıkama talimatları her model için farklılık gösterir. Kimisi makinede yıkanabilir iken bazen bu durum mümkün olmayabilir. İnce yapıda olan halı modelleri uygun koşullarda makinede dahi yıkamaya uygun olurken el dokuması gibi özelliklere sahip çerçeveli halı modellerinde bu durum daha fazla hassasiyet içerir.

Aynı şekilde kalın ve geniş ölçülere sahip olan çerçeve halılar için makinede yıkamak mümkün olmayabilir. Önemli olan detay çerçeve halı modelinin yıkama talimatlarında belirtildiği uyarılara göre adımlara dikkat etmektir. Böylece daha uzun süre kullanım imkanı elde edilebilir.

Mevsime Göre Çerçeveli Halı Seçimi

Halı modelleri dokuma seçenekleri ve kullanılan malzemesine göre farklı mevsimlerde kullanım için özenle hazırlanır. Mevsime göre halı seçiminde belirleyici noktalar; renk tonları ve kalınlıklarıdır. Yaz aylarında daha açık renk tonlarında ve ince yapıda çerçeveli halılar tercih edilir. Kış aylarında ise daha ziyade koyu tonlar ve kalın yapılar öncelikli seçimlerdendir.

En Uygun Çerçeveli Halı Fiyatları

Çerçeveli halı modelleri; markasına, malzemesine, renklerine, ölçülerine göre fiyat aralığına sahiptir. Çerçeveli halı fiyatları üzerinde en etkileyici nitelik, kullanılan malzemesidir. Ayrıca desenler de fiyatlar üzerinde söz sahibi olabilir. Kabartma desenli modeller, sade tasarımlara sahip halı modelleri gibi tarz olarak da farklılıklara sahip olmaları fiyatlarına da etki eder.

Renk çeşitleri de halı modellerinden önemli rol oynar. Bunlardan en çok tercih edilenler ise şu şekilde; gri çerçeveli halı, siyah çerçeveli halı, siyah beyaz çerçeveli halı modeller arasında yer alır. Aynı zamanda tezat renkler de halı modellerinde sıklıkla kullanılır. Siyah çerçeveli gri halı modelleri gibi kendi içerisinde farklı renk tonlarının uyumu sayesinde evlerinizde havayı değiştirebilirsiniz.

Uygun fiyatlı ve şık modelleri ile evlerinizin havasını değiştirecek çerçeveli halı modelleri Frenda Home’da sizleri bekliyor. En özel tasarımlara sahip çerçeveli halı modellerini hemen inceleyebilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.