x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Yaşam alanlarında tasarımı tamamlarken zemin etkisini kesmek amacıyla kullanılan pembe halı seçenekleri, dekorasyona iddia katan ürünler arasında yer alır. Genel olarak beyaz, fildişi ve krem gibi nötr tonlardaki mobilya ve duvar renkleri ile eşleştirildiğinde mükemmel bir etki bırakır. Pembe halı modelleri kullanırken mekanlarında daha aydınlık bir alan isterseniz turuncu ve sarı aksesuar ya da duvar renklerinden yardım alabilirsiniz. Feminen özelliklere sahip modeller son yıllarda salondan mutfağa, yatak odasından antreye kadar kendine yer bulur.

Pembe Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Aksesuarlar, saf pembeyi işaret edebileceği gibi farklı tonlarla da geniş seçenekler sunar. Mercan pembesinden gül pembeye, pastel pembeye, magenta / eflatundan lavanta pembesine kadar 100'ü aşkın pembe tonu bulunur. Bu farklı tonların da dekorasyona etkisi farklı olabilir. Bu nedenle seçeceğiniz halı modelinin tonunu netleştirmeniz gerekir.

Pembe bir halı alırken dikkat edeceğiniz ilk detay kullanım alanına göre tasarımlardır. Salon için üretilen modeller arasından seçim yapacaksanız, odanın minimalist bir dekorasyon tarzı ile döşenmiş olmasına dikkat etmeniz gerekebilir. Sade krem bir odada pembe renk atmosfere hareket katarken, yeşil tonları arasında yer alan açık yeşil ile harika bir kontrast oluşturabilir. Gri de pudra pembe halı modelleri ile uyumlu renkler arasındadır. Pembenin yoğun etkisini nötrlemek amacı ile pembe gri halı modellerini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde Gri pembe halı modelleri ile zeminde harika bir uyum yakalayabilirsiniz. Ancak kırmızı ve tonları gibi baskın renkleri tercih etmeyerek renk karmaşasını engelleyebilirsiniz.

Sakinleştirici bir atmosfer yaratan modelleri minimalist odalarda tercih edecekseniz, bu alanda soft renklerde yalın bir pembe tonunu tercih edebilirsiniz. Böylelikle yaşam alanınızda daha geniş ve ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz. Aksi halde özellikle büyük desenlere sahip hareketli bir pembe halı dekorasyonunuzda karmaşa yaratabilir. Pembe halı modelleri en çok rustik, endüstriyel ve İskandinav tasarımlarda yer bulur, bu tarz dekorasyonlarda pembe zahmetsiz dekorasyonun da kapısını aralar. Ancak modern stillerde de minimalist etkiyi artıracak şekilde de kullanabilirsiniz. Evde sık kullanılan alanlardan olan hol, mutfak ve banyo için de pembe kilim seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Dikkat etmeniz bir diğer önemli detay, halının kalitesidir. İplik ve boya kalitesi kötü olan bir model, kısa bir kullanımdan sonra sizi hüsrana uğratabilir. Halıdaki dokuma sıklığına da dikkat etmeniz gerekir. Dokuma sıklığı arttıkça kalite de artar.

Pembe Halı Ölçüleri ve Pembe Halı Kullanımının Faydaları

Pembe bir halının bulunduğu mekana şıklık katabilmesi için doğru ölçülerde olması gerekir. Genel olarak banyo ve holde kullanmak için tasarlanan 40x60 cm'den başlayan pembe halı ölçüleri salonlar için 400x500'e kadar genişler. Dikdörtgen bir mutfak için kare şeklinde pembe mutfak halısı tercih ederseniz alan ile uyum sağlamasının önüne geçebilirsiniz. Bu nedenle; dikdörtgen bir mutfak için yine aynı şekilde bir model seçmeniz gerekir.

Dekorasyonda nerede kullanılırsa kullanılsın pembe dikkat çekici bir renktir ve odanızın havasını değiştirebilir. Yatak odalarının romantik etkisini artırabilir, salonlarda sıcak ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratabilir. Ayrıca pembe halı modelleri ortamdaki mobilyaların daha parlak ve hoş görünmesinde etkilidir.

Pembe Halı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Halılarınızın temizliği ve bakımı halının türüne göre değişir. Pembe pelüş halı ile bir kilimin temizlik ve bakımı aynı değildir. Dolayısıyla satın aldığınız halının türünü bilmeli ve temizlik ile bakım işlemlerini ona göre yapmanız önemlidir. Genel olarak halınızı tozdan kurtarmak için elektrikli süpürge tercih edebilirsiniz. Bunu yaparken halının tüm yüzeyinden geçtiğinizden emin olmalısınız. Ardından nemli bir bez yardımı ile halınızı silebilirsiniz.

Pembe Halı Nasıl Yıkanır?

Halınız kirlendiği zaman onu kendiniz yıkamak istiyorsanız, halılar için özel olarak üretilen hijyen ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Temizlik esnasında çamaşır suyu ve tuz ruhu gibi kimyasallardan uzak durmanız gerekir. Pembe halı modelleri ya da diğer renkler fark etmez, bu kimyasallar halınızın rengini çıkarabilir. Yıkadıktan sonra kurutma geçtiğinizde halınızın direkt güneş ışığı almamasına dikkat etmeniz gerekir.

Mevsime Göre Pembe Halı Seçimi

Halı seçimi yaparken mevsime göre tercihte bulunabilirsiniz. Kış mevsiminde daha kalın ve yüksek hav özelliğine sahip pembe halı modelleri zeminden gelecek olan soğuk etkiye kalkan olur. Hava sıcaklığının yüksek olduğu mevsimlerde ise kilim ya da pembe yolluk gibi ince yapılı dekoratif seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

En Uygun Pembe Halı Fiyatları

Halı fiyatları, halının dokunduğu malzeme, dokuma sıklığı antialerjik özellikler, boyutlar gibi gibi özelliklere göre belirlenir. Pudra pembe halı gibi renge bağlı özellikler ise çoğu zaman fiyat üzerinde etkili değildir. Hem kaliteli hem de uygun pembe halı fiyatlarına Frenda Home'dan ulaşabilir, istediğiniz tonu seçerek yaşam alanınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.