x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Halı Desenleri

Toplam 190 ürün bulunmaktadır.
Yaşam alanında dekorasyonu etkileyen önemli parçalardan biri kuşkusuz halıdır... Dekoratif düzenlemelere gidildiğinde yenilenen halılar beraberinde yepyeni bir tasarıma da ışık tutar. Şekline, yapıldıkları malzemeye, boyutlarına göre çeşitli gruplara ayrılan halılar desenlerine göre de seçenekler sunar. Doğru dekorasyon kodları için, trendy modellerin yanında kişisel zevkinizi yansıtan halı desenleri arasından seçim yapmanız önem önem taşır.  

Öncelile halı, odanın dekorasyonunu en çok etkileyen unsurlardan biri olduğu için halı desenlerinin, odanızın renkleri ile de uyumlu olması gerekir. Zıt renklerle harika bir uyum yakalayabilir ya da uyumlu renklerle mükemmel bir kontrast oluşturabilirsiniz. Renklere karar verdiğiniz noktada kişisel zevkleriniz devreye girmeli. Halınızdaki desen içinize sinmez, odanın içindeki diğer mobilyalarla uyum sağlamaz ya da tarzınızı yansıtmazsa bir süre sonra halıdan sıkılabilirsiniz. Bunun yanı sıra uyumsuz bir dekorasyonun oluşmasına da neden olabilirsiniz. Tarzınızı yansıtan ve mobilyalarınızla uyum sağlayan halı deseni tercih ettiğinizde ise odanızı daha aydınlık ve ilgi çekici bir görünüme ulaştırabilirsiniz. 

Bugün teknolojinin gelişmesi ile de ev ya da ofis ihtiyaçlarına cevap verebilecek halı desenlerini seçmeniz oldukça kolay. Göz alıcı dokunuşlardan zarif detaylara kadar birçok desenle karşımıza çıkan modeller, farklı dekorasyon tarzları için de harika seçenekler sunar. Bu noktada zamana ayak uyduranların ve minimalist dekorasyondan hoşlananların tercihini modern halılar oluşturur. Zamansız dekorasyondan vazgeçmeyenler, klasik halıları tercih ederken vintage ve retro tarzları için patchwork halılar idealdir.

Modern Halılar

Modern halılar dönemin trendlerini şık tasarımlarla buluşturur. Modern kilim desenli halı modellerinde ise geometrik formların ön plana çıktığı görülür. Üçgen, altıgen, beşgen vb. geometrik şekillerin dikdörtgen kilimler içerisinde bir bütün olarak birleştiği tasarımlar modern halı desenlerinde yer alır. Tasarımlarda geometrik şekillerin renk açısından da birbiriyle uyum sağlaması önemlidir. Örneğin; salonunuzda L koltuk, estetik tablolar başta olmak üzere modern ve şık detaylardan yararlanıyorsanız; geometrik desenli halıları değerlendirebilirsiniz. Kahverengi, gri, mavi gibi hemen hemen her mobilyayla uyum sağlayabilecek tonlar geometrik tasarımlarda kullanılır.  

Son yılların gözdesi dijital baskı halılar, kullanıcılara renk ve model özgürlüğü sunar. İsterseniz etnik figürler isterseniz çiçekler, vintage detaylar tercih edebilirsiniz... Canlı renk kaliteleriyle yaşam alanınızın dekorasyonunu destekleyecek dijital halı desenlerleri ile odanızın enerjisini yükseltebilirsiniz. Zemininizde adeta bir tablo gibi ahenkle dalgalanan halı, modern dekorasyonunuzun destekçisi olabilir. "Ben düz ve sade tasarımlardan hoşlanıyorum," diyenlerdenseniz sizin için hazırlanan halı modellerinin de olduğunu söyleyebiliriz. Tek renk sade tasarımların ince çizgiler halinde oluşturduğu halılar zarif görüntüleriyle modern dekorasyonun vazgeçilmezlerindendir. Beyaza çalan krem rengi örgü şeklinde oluşturduğu dikdörtgen halı kilim desenlerini de bu doğrultuda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Gri, siyah ağırlıklı mobilya kullanımınızı biraz hafifletmek istiyorsanız bej, krem gibi beyaza yakın zıt tonlarının yer aldığı kendinden desenli halılar kullanarak oda dekorasyonunuzu ferahlatabilirsiniz.

Klasik Halılar

Geleneksel sembollerin ve figürlerin ön plana çıktığı klasik halı desenleri, zamansızdır; yıllar boyunca gönül rahatlıyla kullanmanızın yolunu açar. Türk kültürünü yansıtan eski halı desenleri, ağırbaşlı ev dekorasyonlarının vazgeçilmezidir. Ebru sanatını anımsatan çizimlerin yumuşacık dokuyla buluştuğu halılarsa, bulundukları ortama sofistike bir görünüm kazandırır. Çiçek gibi daha günümüze yakın detayların yanı sıra Osmanlı Saray halılarını andıran güçlü modeller de evinize karakteristik özellikler katar. Kendinizi bir sarayda hissetmenizi sağlayan halı desenleri oda dekorasyonunun da albenisini artırır. 

Klasik modellerde, genellikle dikdörtgen formu ile karşımıza çıksa da seçeneklerde yuvarlak halı formları da bulunmaktadır. Odanızın etnik bir dekorasyon kodu taşımasını isterseniz kilim desenli halı modellerini tercih edebilirsiniz. Az eşyalı dekorasyonlar içinse yuvarlak desenli halılar ön plana çıkabilir. 

Halı desenlerinde canlı renklerden ziyade ağırbaşlı tonları barındıran halıların klasik esintiler taşıdığını söylemek mümkün. Etnik desenleri sayesinde bohem bir hava yaratmanıza yardımcı olan modeller, kaliteli baskılarıyla uzun ömürlü kullanımı da beraberinde getirir. Her dekorasyon stiline uyum sağlayabilecek klasik bir model bulabilirsiniz. Örneğin; mobilyalarınız ve diğer aksesuarlarınız sakin bir ortam yarattıysa bu ortamı canlandırmak isteyebilirsiniz. Tüm odağı üzerine çeken etnik halı desenleriyle harmanlanan modeller sizin için biçilmiş kaftandır. Böylelikle odanın görüntüsünü güçlendirebilir ve tezatlık oluşturarak dekorasyonunuza tazelik getirebilirsiniz.

Çerçeveli Halılar

Hem klasik hem de modern halı kategorisinde yer alan çerçeveli halılar, çerçeve görünümünden hoşlananlar ve dekorasyonda keskin sınırları tercih edenler için harika bir seçenektir. Dikdörtgen veya yuvarlak halı formlarının içerisine yerleştirilen çerçeve modellerin hemen hepsinde vardır. Çerçevenin içinde sade halı görünümü olabileceği gibi farklı geometrik ya da klasik desenler de bulunabilir. Örneğin; mutfağınız için şık ama özel halı desenleri arayışındaysanız, mutfaklar için hazırlanan çerçeveli halıları tercih edebilirsiniz. Dama desenlerinin sergilendiği çerçeveli modeller, dijital yazıların yer aldığı tasarımlar ya da ince halı desenleri modern mutfaklar için kullanılabilir. Yıkanabilir olma özelliklerine sahip kaymaz halı desenleri, mutfaklarda hem kullanışlılık sağlar hem de dekorasyonu hareketlendirir.  

Çerçevelerin içerisinde geleneksel şekillerin sergilendiği modellerse klasik dekorasyonlar için idealken yuvarlak halılar modern dekorasyonlarda boy gösterebilir. Çerçeveli mermer desen yuvarlak modeller, ilgi çekici zemin görüntüsü yaratırken, dekorasyonunuza aydınlık bir havayı da beraberinde getirebilir. 

Patchwork Halılar

Birbirinden farklı renk ve desenlerde kumaşın bir araya getirilmesiyle oluşan bütüne patchwork denilir. Bu yöntemle üretilen patchwork halı desenleri, farklı renk ve çizgileri eklektik olarak bir arada kullanmak isteyenler için idealdir. Patchwork modelleri, odanızın atmosferini tepeden tırnağa değiştirir. Genellikle el yapımı olarak özel olarak üretilen, patchwork kilim desen halıların renkleri birbiri ile uyumlu seçilir, dekorasyonuna hareket getirmek isteyenleri bu doğrultuda mutlu eder. Ayrca geleneksel Türk kilim tasarımının modern bir yansıması olarak değerlendirebileceğimiz desenli halılar, hafif ve leke tutmayan yapıları sayesinde kullanıcısına da kolay hijyen sağlar. Patchwork halı modellerinin bir kısmı geri dönüşüm ile yeniden dizayn edildikleri için, tercihinizi bu yönde kullanıp doğanın korunmasına katkı sağlayabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı eğlenceli hale getirmek, sakin dekorasyonu canlandırmak için tercih edebileceğiniz eski kilim desenleri ile tasarlanan halıları elinizle temizlemeniz tavsiye edilir. Bu tarz halı desenlerine sahip modelleri Arap sabunu ya da karbonatla nazikçe silebilirsiniz. 

Desenlerine Göre Halı Fiyatları

Halı fiyatları boyutuna, kalitesine ve tasarımına göre değişim gösterir. Halı desenleri de fiyatların değişmesinde rol oynamaktadır. Genel olarak halıların doku sıklığını, kullanılan kumaş ve bilimum materyali belirleyen etkenlerden biri hali desenleridir. Halı desenlerinin gösterişi, tasarımı gibi faktörler bu noktada fiyatların değişmesini sağlar. Desenli halıfleks modelleri desensiz tasarımlara göre farklı parametrelerde değerlendirilir. Ayrıca modellerin sahip olduğu özellikler de fiyatların değişmesine etki eder. Örneğin; yıkanabilir, antibakteriyel ve antialerjik olma özelliği; lekelere karşı direnç, pamuk dokuma taban, ısı yalıtım özelliği, dökülme durumunda koku yapmama özelliği gibi ekstra işlevler fiyatları büyük ölçüde etkiler. Dekorasyonunuzun simgesi halınızı seçerken tercih edeceğiniz marka tüm bu özellikler için önem taşımaktadır. Kaliteli bir marka tercih ettiğinizde halı desenlerinin daha canlı ve ürünün uzun ömürlü olduğunu gözlemleyebilirsiniz.
Her dekorasyona hitap eden halı desenlerini Frenda Home'un zengin ürün gamında bulabilmeniz mümkün. Tarzınızı yansıtan en şık halı ve yolluk desenlerini seçebilir, renk renk, desen desen modeller rasından yaşam alanınızı canlandıracak bir modele kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.