x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Dijital Baskılı Halı Modelleri

Farklı beğenilere, alışkanlıklara ve yaşam alanlarına göre seçilen dekorasyon stilleri klasik, modern, endüstriyel, geleneksel veya minimalist olarak temel gruplara ayrılır. Tasarımda kullanılan ögelerin içinde halı ve kilimlerin yeri ise belirleyici parça olarak ön plana çıkar. Dokuma halılar klasik yaşam alanlarında kullanılırken, dijital baskılı halı modelleri içinde soft renk tonları ile küçük desenler modern ve minimalist dekorasyon stilini tamamlar. Diğer yandan canlı renklerdeki dijital baskılı etnik halılar geleneksel ve bohem evlerin sıcak görüntüsü ile uyum sağlar. Kullanım kolaylığı, görsel zenginliği ve çok seçenekli ölçüleri ile dijital baskılı halılar en çok tercih edilen halı modellerinden biridir.

Dijital Baskılı Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dijital baskılı halı modelleri fotoğraf karesini andıran farklı desenlere ve renklere sahiptir. Mobilyalar, duvar renkleri ve aksesuarlar ile hangi tasarımın uyum sağladığını keşfetmeden önce “Dijital baskılı halı ne demek?” sorusunun cevabını öğrenmek, doğru seçimi yapmayı kolaylaştırır. Özel baskı tekniklerinin kullanılarak renk ve desenlerin kumaşın üzerine aktarılması ile üretilen halı türü dijital baskılı halı tanımını ifade eder. Farklı tekniklerin kullanıldığı tasarımların içinde 3 boyutlu dijital baskılı halı modelleri geometrik desenleri, etnik figürleri ve canlı renkleri ile yaşam alanlarına derinlik ve boyut kazandırır. Dijital baskılı halı seçerken mekanın genişliği, kullanım amacı, dekorasyon stili gibi belirgin özellikler dikkate alınır. Halının dokusu, malzemesi ve ölçüsü ise diğer etkenler arasındadır.

Dijital Baskılı Halı Ölçüleri

Dijital baskılı halı ölçüleri, eni 40 ila 80 cm’den başlayarak 200 cm’ye, boyu ise 60 ila 80 cm’den 320 cm’ye kadar değişkenlik gösterir. Örnek olarak kullanışlı oluşu ve canlı desenleri ile çocuk odalarında sıklıkla tercih edilen dijital baskılı halı ölçüleri odanın genişliğine göre seçilir. Küçük bir alana sahip olan bebek ve çocuk odası için 40 x 40 cm veya 80 x 50 cm tercih edilirken, uzun bir koridorun zeminini zenginleştiren dijital baskılı lazer kesim kaymaz tabanlı kilim halı yolluk modelleri alanın uzunluğuna göre 80 x 200 cm veya 120 x 180 cm gibi ölçülerde seçilir. Farklı alanların genişliğine uygun olarak tasarlanan dijital baskılı halı modelleri arasında en doğru ebadı bulmak için öncelikle mekanın duvardan duvara ölçüsü alınır, ardından birbirinden özgün modellerin içinden dekorasyon stiline göre seçim yapılır. Bazı kullanım alanlarının genişliği ile tam olarak örtüşen halıyı bulmak zor olduğunda ise özel ölçü dijital baskılı halı örtüsü siparişi verilir.

Dijital Baskılı Halı Kullanımının Faydaları?

Dijital baskılı kaydırmaz halı modelleri kaygan zeminlerde güvenli kullanım imkanı sağlar. En çok zaman geçirilen mutfaklarda bulunan halılar diğer alanlara göre daha kolay kirlenir. Mutfakta dijital baskılı halı kullanmak hem alanı renklendirir hem de kolay temizlenir. Antrede bulunan dijital baskılı yuvarlak halı ise evin girişi ile salonu birbirine bağlayan dekorasyon ögesi olarak kendini gösterir. Yatak odalarında da rahatlıkla kullanılan dijital halılar çıplak ayakla yere basmayı engellerken, çocuk odalarını eğlenceli bir oyun alanına dönüştürür.

Dijital Baskılı Halı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Dijital baskılı halı temizliği pratik oluşuyla dikkat çeker. Mutfakta kullanılan halılar çay, kahve, yemek lekeleri nedeni ile daha sık kirlenir. Dijital baskılı bir mutfak halısını silmek veya yıkamak zor olmaz. Çoğu dijital halı kullanma talimatına uygun olarak makinada rahatlıkla yıkanır. Çocuk odalarındaki dijital halıların üzerine dökülen kırıntılar, oyun hamuru parçaları, kalemtraş çöpleri, ufalanmış kağıt ve silgi artıkları ise belirli aralıklarla süpürülerek kolayca temizlenir.

Dijital Baskılı Halı Nasıl Yıkanır?

Renklerinin ilk günkü canlılığını koruması ve solmaması için uygun ebattaki bir dijital baskılı halı çamaşır makinasında 30 derecede yıkanır. Daha büyük ebattaki dijital baskılı halılar ise makinaya sığmayacağından nemli bir bez ve halı şampuanı ile nazikçe silinir. Dayanıklılığı koruması ve yıpranmaması için halıların kullanım kılavuzunda yer alan talimatlara göre yıkanması gerekir.

Mevsime Göre Dijital Baskılı Halı Seçimi

Desenleri ve renkleri ile çok sayıda seçeneğe sahip olan dijital halı modelleri ev dekorasyonuna ve mevsime göre seçilir. Yaz aylarında diğerine göre daha ince kumaştan üretilen dijital baskılı halı örtüsü modelleri kullanılırken, soğuk ve kasvetli kış mevsiminde koyu renklerde ve orta kalınlıkta 3D dijital baskılı halı örtüsü tercih edilir. Sıcak bölgelerde rulo yapılarak kaldırılan halıların yerine konan canlı motiflerle bezenmiş dijital halılar sayesinde ise alanın zemini boş kalmaz.

En Uygun Dijital Baskılı Halı Fiyatları

Frenda Home dijital halı koleksiyonu her zevke ve her mekana göre zengin renk seçeneklerinden oluşur. Yaşam alanlarının enerjisini yükselten ve derinlik sağlayan desenleriyle farklı ölçülerdeki dijital halı tasarımları evin her odasında rahatlıkla kullanılır. Aradığınız uygun fiyatlı, kullanışlı ve şık dijital halı modellerini Frenda Home’da hemen keşfedin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.