x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Modern Halılar

Toplam 96 ürün bulunmaktadır.
Modern Halı Modelleri

Minimalist yaşam tarzının izlerini dekorasyona taşıyan modern halı modelleri klasik yaklaşımdan farklı olarak keskin hatlara ve sofistike desenlere sahiptir. Dekorasyonda kullanılan yalın parçaların ön plana çıktığı modern tarzlar, mekanı geniş gösteren mobilyalar, yerden aydınlatmalar, işlevsel aksesuarlar, şık ve zarif bir modern halı ile tamamlanır. Karmaşık motiflerden ve baskın renklerden ayrışan soft renkli bir modern halı ferah ve konforlu alan yaratmak için doğru seçimdir. Bohem motiflerin süslediği modern salon halı ise rahat koltuklar, canlı iç mekan bitkileri ve geleneksel dekorasyon öğeleri ile kombinlenir.

Modern Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev dekorasyonunda kullanılan her stil içinde yaşayanların tarzını yansıtır. Vintage veya klasik çizgilerin dışında kalan çağdaş bir dekorasyon stilinde duvar ve zemin renkleri belirlendikten hemen sonra modern desenli halı seçimi yapılır. Anahtar parça kabul edilen modern salon halı modelleri ile tamamlanan mobilyalar, aksesuarlar ve geri kalan tüm öğeler halıya göre şekillenir. Örnek olarak sıcak ve samimi olduğu kadar yalın bir dinlenme köşesinde kullanılan peluş tüylü modern halılar ya da hayvan desenli postlar ortamı zenginleştirir. Diğer yandan antrasit koltuk takımları ile gri modern halı renk tonlarının gücünü vurgular. Mutfakta zemini kaplayan modern halılar ise kullanım kolaylığı sağlar. Modern halı seçimi yaparken temel renk geçişleri, alanın genişliği ve kullanım amacı dikkate alınır.

Modern Halı Ölçüleri

Alanların genişliğine göre farklı ebatlarda üretilen modern halı ölçüleri değişkenlik gösterir. Yatak odalarında iki veya üç parça ile kombinlenen modern halı kilim modelleri 80 x 150 cm veya 60 x 100 cm ölçülerinde odanın genişliğine göre seçilir. Salon zemininde kullanılan modern renkli halı modelleri 160 x 230 cm veya 200 x 290 cm olarak belirlenir. Koridor alanlarında ise standart ölçüler 80 x 150 cm ila 120 x 180 cm arasında farklılık gösterir. Uzun koridorlar için 80 x 300 cm ölçüsünde modern yolluk halı modelleri kullanılır. Mekanı duvardan duvara ölçtükten sonra süpürgelik ile halı saçağı arasında pay bırakacak şekilde doğru halı ebatı belirlenir.

Modern Halı Kullanımının Faydaları?

Modern halı modelleri yeni nesil dekorasyon temalarının ayrılmaz parçalarından biri kabul edilir. Örnek olarak modern renkli halı bulunduğu alanın atmosferini zenginleştirir, minimalist desenleri ya da geometrik baskıları ile çağdaş yaklaşımı vurgular. Diğer yandan dikkat çeken şık görselliği ve kullanışlı malzemesi sayesinde yaşam alanlarındaki modern tarzın en belirgin parçasıdır.

Modern Halı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Modern halı temizliği ve bakımı doğru yapıldığında şüphesiz halının ömrünü uzatır. Dokuma malzemesine, renklerine ve desenlerine göre bazı halıların temizliğinde diğerlerine göre ekstra özen göstermek gerekir. Örneğin modern yün halı hassas temizlik ve bakım gerektirir. Olası bir leke halinde deterjanla silmek lekenin dağılmasına ve derine nüfuz etmesine neden olacağından profesyonel halı temizleme uzmanlarından yardım almak daha doğru olur. Sentetik kumaşlardan üretilen modern halılar ise halı şampuanı ile silinerek temizlenir.

Modern Halı Nasıl Yıkanır?

Modern halı yıkama türü, halının malzemesine ve ebadına göre belirlenir. Dokusunun aşınmasını ve renklerin birbirine karışmasını önlemek için kullanma kılavuzundaki talimatlara uygun biçimde temizlenmesi doğru olur. Örneğin modern beyaz halı modelleri temizliğinde deterjanla silmek ya da elde yıkamak yerine güvenilir bir uzmandan destek almak halının yıpranmamasını sağlar. Her durumda doğru temizlik ve bakım yöntemlerini uygulamak halıların ömrünü uzatır.

Mevsime Göre Modern Halı Seçimi

İnce dokunmuş modern halı modelleri sıcak yaz mevsimi için idealdir. Yenilenmek ve tazelenmek için mevsim geçişlerinde halı değişikliği yapmak mekanın enerjisini yükseltir. Yaşam alanlarının dekorasyonuna ve mevsime göre yapılan modern halı seçiminde soft veya baskın renk tonları ile tüylü, yün, ipek, pamuk veya akrilik malzemeler belirleyici etkenlerdir. Örnek olarak eskitme modern halı eklektik stili ile sonbaharın dingin ruhunu yansıtır. Diğer yandan soğuk iklimin olduğu bölgelerde kalın dokulu, modern yün halı kullanmak ısı yalıtımı sağladığından tercih edilir.

En Uygun Modern Halı Fiyatları

Frenda Home en modern halı modelleri ile yaşam alanlarını güzelleştirir. Canlı renk tonları, desenleri, farklı ölçüleri ve konfor sağlayan dokuları ile Frenda Home’un halı tasarımları her mekana uyum sağlar. Frenda Home’un her bütçeye uygun fiyatlı, şık ve kullanışlı modern halı koleksiyonunu hemen keşfedin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.