x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Çocuk Odası Halıları

Toplam 87 ürün bulunmaktadır.
Çocuk ve Bebek Odası Halısı

Yaşam alanlarında kullanılan halı modelleri konforlu bir atmosfer yaratmak için önem taşır. Çocuk odası içinde tercih edilen halılar yumuşak yapısı ve eğlenceli desenleri ile miniklerin ilgisini çeker. Çocuk odası halı modelleri, farklı renk ve desenleri sayesinde hem erkek hem kız çocukları için uygundur. Dinamik ve enerjik çocukların doğasını yansıtan, sevdiği karakterlerle eğlenceli zaman geçirmesine yardımcı olan halı modelleriyle çocuğunuzun odasını dekore edebilirsiniz.

Çocuk ve Bebek Odası Halısı Modelleri

Çocuk odası için halı modelleri birçok farklı tasarımdan oluşur. Halı çocuk odası zeminini kapladığı için rahat ve konforlu bir deneyim sunmalıdır. Özellikle emeklemeye ve yürümeye başlayan bebekler, odanın zemininde daha fazla zaman geçirir. Çocuğunuzun gün içinde hareket ederken, oyun oynarken, etkinlik yaparken rahat etmesini istiyorsanız yumuşak dokuya sahip halı modellerini tercih edebilirsiniz. Hav yüksekliği ideal seviyede olan, kaliteli şekilde dokunan halılar çocukların üzerinde rahat şekilde zaman geçirmesini sağlar.

Erkek ve kız çocukları farklı dekorasyon stillerinden hoşlanabilir. Erkek çocuklar daha maceracı dekorasyon figürlerini odasında görmeyi sever. Örneğin, gemi, astronot, uzay aracı kaptan, yarış arabası gibi figürlerden popülerdir. Erkek çocuk odası halı modelleri seçerken mavi, lacivert, kahverengi, krem, turuncu ve sarı gibi renkler tercih edebilirsiniz.

Kız çocukları odasında prenses gibi hissetmeyi sevebilir. Kız çocuk odası halı modelleri genellikle Barbie bebekler ve prenses figürleri ile süslenir. Siz de kızınızın sevdiği masal kahramanlarıyla tasarlanan halı modellerini tercih ederek odasını hayal dünyasına uygun şekilde dekore edebilirsiniz.

Eğitici Çocuk ve Bebek Odası Halısı

Çocuk odasında kullanılan halılar rakam, renk, harf içeren tasarımları ile eğitici bir kullanım sunar. Bebek ve çocukların zihinsel gelişimine katkı sağlayan halı tasarımları farklı uyaranlar ile süslenir. Renkli, eğlenceli şekillere sahip halılar miniklerin ilgisini çeker. Bebeğinizle birlikte eğlenceli vakit geçirmek, yeni bilgiler öğrenmesine destek olmak, bedensel ve zihinsel gelişimi desteklemek için eğitici özelliği olan halı modellerini kullanabilirsiniz.

İngilizce kelimeler, büyük küçük harfler, sayılar, geometrik şekiller, basit eşyalar içeren bebek ve çocuk odası halıları minik afacanların keşfetme duygusunu pekiştirir. Oyun saatlerinde etkili bir rol oynayan halı modelleri çocuk odasını hayal dünyasına dönüştürür. Araba sürme yolları, park etme alanları, bebek evleri gibi farklı oyun tasarımları sunan çocuk odası halıları sayesinde çocuğunuzla birlikte eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Çocuk ve Bebek Odası Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuk ve bebek odası dekore edilirken önemli noktalara göz önünde bulundurmak gerekir. Özellikle halı seçimi dekorasyon stili için kritik öneme sahiptir. Çocuk odasında kullanılan halıları tercih ederken önemli detaylara özen gösterebilirsiniz.

  • Çocuk odası için halı modelleri seçerken en önemli nokta, kaliteli malzemeden yapılmış olmasıdır. Çocukların bağışıklık sistemi yetişkinlere göre daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle, antibakteriyel ve antialerjik çocuk ve bebek odası halısı seçmek gerekir.
  • Toza, polene, evcil hayvan tüylerine karşı alerjisi olan hassas bünyeler için halı seçimi büyük önem taşır. Çocuğunuzun alerjenlere karşı hassasiyeti varsa uygun halı modelini tercih etmeniz gerekir. İnce yapılı, kısa hav yüksekliğine sahip, yıkanabilir ve tüy dökmeyen halılar uygun bir seçim olur.
  • Çocuk odası yıkanabilir halı modelleri arasından seçilmelidir. Çocuklar meraklı ve hareketli bir yapıya sahip olduğu için istenmeyen kazalara sebep olabilirler. Yiyecek ve içecek dökülmesi sonucunda lekelenme sorunu yaşanabilir. Çocuk odasında tercih edilen halıların leke tutmaması ve makinede yıkanabilmesi önemlidir.
  • Kaydırmaz özelliği olan halı modelleri çocuk odasında güvenli kullanım sunar. Hareketli ve yerinde duramayan küçük çocuklar için halıların sabit kalması önemlidir. Düşme, kayma, takılma gibi ev kazalarını önlemek için altı kaydırmaz olan halı modellerini çocuk odasında tercih edebilirsiniz.

Çocuk ve Bebek Odası Halısı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Çocukların hijyenik ortamda zaman geçirmesi sağlık açısından önemlidir. Bebek ve çocuk odasının temiz olması için halıların yıkanabilir malzemeden üretilmesi gerekir. Alerjiye meyilli bebek ve çocuklar için kilim tarzında üretilen ince ve yıkanabilir halılar kullanışlı bir seçim olur. Bebek ve çocuk odası halısını temizlerken bazı noktalara dikkat edebilirsiniz.

Bebek ve çocukların oyun saatlerinde, beslenme zamanlarında, farklı el işi etkinliklerinde halılar leke olabilir. Bu lekelerin temizlenmesi için yüksek kimyasal içeren deterjanlar yerine doğal kaynaklı malzemeleri tercih edebilirsiniz. Limon, karbonat, sirke, bebek şampuanı gibi maddeler leke çıkarılması için kolaylık sağlar.

Bebek ve çocuk odasında bulunan halıların sık sık süpürülmesi, belli aralıklar silinmesi, senede en az iki kez yıkanması gerekir. Toz, akar, evcil hayvan tüyleri, oyun hamuru parçaları, el işi kâğıt parçaları, yemek kalıntıları, kırıntılar halıların tüyleri arasında birikerek mikrop oluşumuna neden olabilir. Yüksek emiş gücüne sahip elektrik süpürgesi ile bebek ve çocuk odası halısını çekmek etkili bir temizlik sağlar.

Çocukların bağışıklık sistemi hassas olduğu için halı temizliğinde ağır kokusu bulunan deterjanlar yerinde daha hafif formlu temizlik ürünlerini kullanmanız gerekir. Özellikle bebekler için temizlik ürünlerinin kokusu zararlı olabilir. Doğal kaynaklı deterjanları tercih etmek, hafif formlu ve ağartıcı olmayan temizlik ürünleri kullanmak hem çocuğunuzun sağlığı hem halınızın yapısı için önemlidir.

Çocuk ve Bebek Odası Halısı Nasıl Yıkanır?

Halılar yapısına, dokusuna, iplik özellikle, ebatlarına göre farklı şekillerde temizlenebilir. Küçük ebatlı ve dayanıklı yapıdaki halılar çamaşır makinesinde yıkanabilir. Kilim benzeri ince dokuya sahip halı modellerini kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Çocuk odasında bulunan halıların sık temizlenmesi sağlık açısından kritik öneme sahiptir. Bebek ve çocuk odasındaki halıyı elde yıkamak için öncelikle düz bir zemine sermeniz gerekir. Her tarafını ıslattıktan sonra uygun bir deterjanla köpürtme işlemi yapabilirsiniz. Halı şampuanları, rendelenmiş beyaz kalıp sabunlar, toz çamaşır deterjanları halı yıkama işleminde kullanılabilir. Bebek ve çocuk odası halısı hafif forma sahip, kokusu yoğun olmayan deterjanlarla temizlenmelidir. Yumuşak kıllı bir fırça yardımıyla halıyı köpürtebilir sonrasında temiz suyla durulayabilirsiniz. Suyunu akıtmak için bir ip üzerinden sarkıtabilirsiniz.

Halı yıkama işleminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, fırçalama işleminde yıpratıcı davranışlardan uzak durmanız gerekir. Sert şekilde ovalama işlemi halının iplik yapısına zarar verebilir. Halının tamamen kuruması önemlidir. Hafif nemli kalan halılar, karar ve küflenme gibi sorunlara neden olur. Kötü koku oluşumunu önlemek için direk güneş ışığına maruz kalmadan halının açık alanlarda kurumasını sağlamanız gerekir.

En Uygun Çocuk ve Bebek Odası Halısı Fiyatları

Bebek ve çocuk odası halı fiyatları; kalitesine, dokuma türüne, hav yüksekliğine, iplik yapısına, ebatlarına göre değişiklik gösterir. Kilim benzeri uzun ve dar halılar, geniş oda halılarına göre daha uygun fiyatlı sunulur. Hav yüksekliği fazla olan ve el dokuması ile oluşturulan halı modelleri daha yüksek fiyat aralığında satılır.

Yaşam alanlarınıza ve çocuğunuzun ilgi alanlarına en uygun olan halı modelini Frenda Home’da bulabilirsiniz. Erişilebilir fiyat avantajı ve kaliteli ürün seçeneği ile her zevke hitap eden modeller sunan Frenda Home, çocukların hayal dünyasına uyum sağlayan halı tasarımları oluşturur. Siz de evinizin ve çocuğunuzun odasının dekorasyonuna uygun olan modelleri hemen satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.