x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Ev dekorasyonunda, mobilyalardan dekor ürünlerine kadar pek çok eşya etkin rol oynar. Halı modelleri de bunlar arasında yer alır. 6 m2 halı modelleri gibi farklı ebatlarda halılara çeşitler arasında yer verilir. Bu şekilde çeşitlendirilmesi sayesinde farklı büyüklükteki alanlarda kullanıma uygun halı modeline ulaşmak mümkündür.

6 m2 halı modelleri büyük ölçekli olarak adlandırılan çeşitlerdir. Geniş salonlar ve odalar için ideal ebatlara sahip olan 6 m2 halı modelleri, tasarım olarak da ilgi çekici desenlere sahiptir. Bu özelliği farklı konsept ev düzenlerine uyum sağlaması konusunda avantaj oluşturur.

6 m2 Halı Modelleri

Kaymaz taban halı, 6 m2 modeller arasında en çok dikkat çeken özelliklerden biridir. Zemine sabit kalan yapısı sayesinde üzerinde hareket edildikçe kayma sorunu yaşanmaz ve konforlu kullanım sunar. Ayrıca halı modellerinin bir diğer dikkat çeken detay ise renklerdir. Desenlerinden zemin rengine kadar farklı renk tonlarının kullanılması, halı modellerinin ev dekorasyonu ile bütünlük sağlaması için önemlidir.

6 m2 halı modellerinde kullanılan bazı renkler her alana uygun olabilecek etkide olabilir. Gri halı 6 m2 bu özelliklere sahip olabilecek etkiye sahiptir. Sıcak renk tonu ve pek çok renk ile uyumlu olması adına en çok talep görenler arasında yer alır. Bunun dışında 6 m2 halı mavi tonlarda da çeşitlendirilir.

6 m2 Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

6 m2 halı modelleri dokuma stillerine, kalınlıklarına, ölçülerine göre çeşitlendirilir. Halı seçimi yapılırken de bu özellikler göz önünde bulundurulur. Bu doğrultuda alternatiflerin çok fazla olması sebebi ile daha dikkatli seçim yapmak adına bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Özellikle 6 m2 halı modeli seçiminde öncelikli olarak dikkat edilecek noktalar şu şekildedir:

  • 6 m2 halı ebatı ilk dikkat edilen ayrıntıdır. Ebatların kullanım alanı ile uygunluğu önemlidir.
  • Hangi eşyalarla kullanılacaksa o eşyalara uyumlu olacak tasarıma sahip olmasına bakılmalıdır.
  • Renk olarak ev dekorasyonuyla bütünlük oluşturması görsel açıdan tamamlayıcı olur.
  • Bütçenizi düşünerek fiyat olarak uygun modeller seçebilirsiniz.

6 m2 Halı Ölçüleri Nedir?

“6 m2 halı kaç cm modelleri kapsar?” sorusu çok fazla merak edilir. Halı modellerinde ölçüler seçim esnasında büyük önem taşır. Kullanıldığı alana uygunluğu bu ölçüler sayesinde tespit edilir. 6 m2 halı modelleri olarak belirtilen çeşitler geniş ölçekli halıları kapsar. 6 m2 halı ölçüsü olarak bakıldığında ise; 200 x 300 cm başta olmak üzere, 190 x 280 cm, 190 x 190 cm, 180 x 280 cm ölçülerde 6 m2 halı modellerinde kullanılan ölçülerdir.

6 m2 Halı Kullanımının Faydaları

6 m2 halı kullanmak özellikle büyük alanlara sahip evlerde avantaj oluşturur. 6 m2 halı modelleri sayesinde geniş ölçekli alanlara ebat olarak tam uyum sağlayacak halı modeline ulaşmak mümkün olur. Ayrıca, jel taban halı 6 m2, kaymaz halı 6 m2, yün halı 6 m2, bambu halı 6 m2 gibi ayrıntılara sahiptir. Böylece her zevke ve amaca uygun halı modeline ulaşma imkânı vardır.

6 m2 Halı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

6 m2 halı modellerinde bakım adımları sahip olduğu özelliklere göre değişkenlik gösterir. Özellikle temizlik esnasında her halı modelinin kendi gereklilikleri olduğu göz önünde bulundurulur. El dokuması için farklı, ipeksi dokuya sahip olanlar içi farklı, makine dokuması halıları için farklı bakım ve temizlik adımı gerçekleştirilir. Dolayısıyla 6 m2 halı bakım adımlarına geçmeden önce modelin sahip olduğu özelliklere dikkat etmek gerekir.

6 m2 Halı Nasıl Yıkanır?

6 m2 halı modellerinin sahip olduğu ebatlar makinede yıkamaya uygun olmayabilir. Bu durumda dışarıdan profesyonel destek almak gerekebilir. 6 m2 halı modelinin evde yıkamaya uygun olup olmadığına yıkama talimatlarında yer alır. Bu talimatlar doğrultusunda evde ya da dışarıdan yıkama hizmeti alabilir, halıların temizliğini yapabilirsiniz.

Mevsime Göre 6 m2 Halı Seçimi

Mevsime göre 6 m2 halı modeli seçiminde dikkat edilecek nokta kalınlık derecesidir. İnce halı 6 m2 seçenekler arasında bulunur ve bu modeller yaz aylarında uygunluk oluşturur. Daha sık dokumalara ve kalın yapılara sahip olan modeller ise kış ayları için ideal seçimler olur.

En Uygun 6 m2 Halı Fiyatları

6 m2 halı boyutları ve kalitelerine göre fiyatlandırmaya tabi tutulur. 6 m2 halı eni boyu geniş ölçekli olanlar için ayrı, daha ufak olanlar için ise ayrı fiyatlara sahiptir. Yıkanabilir halı 6 m2 modeller arasında avantaj oluşturan seçeneklerden biridir. Bu doğrultuda en ucuz 6 m2 ipek halı fiyatlar Frenda Home’da sizleri bekliyor! Ayrıca, 6 m2 halı fiyatları olarak farklı bütçelere uygun modellerin de yer aldığı seçenekleri inceleyebilir ve ihtiyacınız olan modeli hemen satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.