x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Sarı Halılar

Toplam 37 ürün bulunmaktadır.

Sarı halı seçenekleri bulundukları ortama sıcaklık katan tasarımlara sahiptir. Bu tarz tasarımlar tek bir renk olabileceği gibi farklı renklerin birleşimi şeklinde de olabilir. Altın sarı sarı gri halı gibi modeller birbiriyle uyumlu renkleri bir araya getirerek yaşam alanlarına farklı bir hava ve sıcaklık katar. Birden fazla uyumlu rengin kullanılması dekorasyonunda çeşitlenmesini sağlar. Gri ve sarı ağırlıklı bir dekorasyonda çok renkli ya da sarı şeritli bir model ile farklı hava yaratabilirsiniz.

Sarı Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sarı halı seçimi sırasından öncelikle boyut ve dokuya dikkat edilmesi gerekir. Bu tarz modeller doğrudan sarı olarak değerlendirilebilir ya da gri sarı halı gibi iki rengi karışımından oluşan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Sarı renk uyumlu ve kararında kullanıldığında bulunduğu ortama sıcaklık katar. Mutfak gibi alanlarda çok rahat bir şekilde dolap ve mutfak aletleri ile kombine olur. Bu da özellikle mutfak ya da banyo gibi fayans mermer kullanımının soğukluk getirdiği alanlarda tercih edilmesini sağlar.

Sarı Halı Ölçüleri

Sarı renk halı seçenekleri diğer renklerde olduğu gibi oldukça geniş bir ölçü skalasına sahiptir. 80x150'den 300x400'e kadar çok farklı ölçüde bir sarı halı bulabilirsiniz. Sarı yolluk seçenekleri ise halı modellerinden farklı boyutlandırılır. Bu tarz modeller, antre ya da yolluk kullanımı için uzun şeklinde tasarlanır.

Sarı Halı Kullanımının Faydaları

Altın sarısı halı ya da sarı şeritli modeller, yaşam alanı dekorasyonuna farklı bir hava katar. Özellikle gri ya da siyah dekorasyona sahip alanlarda hardal sarı halı modeller değerlendirilebilir. Bu şekilde bir kullanım avangart bir hava katar. Sarı gri halı modelleri pastel bir tona sahiptir. Bu ton yatak odası halıları, yatak odasına dinlendirici bir hava katar. Kolay silinen ve yıkanabilen modeller de mutfak gibi alanlara sıcaklık katar.

Sarı Halı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Sarı halı modelleri rengi gereği çabuk kirlenen bir yapıda olabilir. Bunun önüne geçmek için temizliği kolay olan modellerin tercih edilmesi gerekir. Bu şekilde kir tutmayan ve su bazlı lekeleri engelleyen bir modeli seçerseniz yalı yıkama ya da nemli bezle silme gibi işlemleri ile lekelerden kurtulabilirsiniz.

Sarı Halı Nasıl Yıkanır?

Sarı halı yıkama uygulaması diğer halı modelleri ile benzer şekilde yapılabilir. Antrasit sarı halı gibi detay bir sarıya sahip modeller çamaşır makinesinde yıkanabilir. Makine dışında tüm sarı modeller halı temizleme ürünleri ile açıkta yıkanabilir. Sarı tonunun canlılığını kaybetmediği için ilk günkü renklerinde kullanılabilir. 30 derecelik sıcaklıkta makinede ya da elde yıkadığınız halıyı açıkta kurutarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mevsime Göre Sarı Halı Seçimi

Mevsim odaklı bir sarı halı seçimi yapmak istiyorsanız, öncelikle hav kalınlığına dikkat etmeniz gerekir. Hardal sarısı halı gibi yaklaşık 13 mm'lik bir hava sahip modeller ısıyı tutmanızı sağlar. Salon ya da oturma odalarında soğuk havalarda bu şekilde hav değeri yüksek sarı peluş halı modellerini tercih ederek oda ısısını tutabilirsiniz. Sıcak mevsim koşullarından ise daha düşük hav modelleri kullanılabilir. Ayrıca daha küçük modeller seçerek sıcak yaz günlerinde yerlerden serinlik alabilirsiniz. Böylelikle mevsime göre bir model seçerek kışın soğuktan korunabilir; yazın ise ekstra sıcaklık oluşmasını engelleyebilirsiniz.

En Uygun Sarı Halı Fiyatları

Halı fiyatları modellere göre değişir. Bu altın sarısı halı modelleri için de geçerlidir. Fiyatların farklılaşmasında ise boyutlar oldukça önemli bir detaydır. Daire, kare ya da dikdörtgen tasarımlar da fiyat konusunda belirleyici olabilir. Farklı ölçülere sahip modelleri inceleyip ev dekorasyonunuza uygun bir modele yönelebilirsiniz. Frenda Home web sitesindeki birbirinden farklı ölçü ve tasarımdaki modellerden seçip sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.