x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
İpliklerin dokunmasıyla üretilen halılar yer örtüsü olarak kullanılır. Siyah halı ürünleri ev ve ofis gibi pek çok alanda kullanıma uygundur. Siyah rengi ile her alanın dekorasyonuna uyum sağlayan halılar şık görünümlerinin yanı sıra kir ve lekeleri belli etmemeleri ile de ön plana çıkar. Mutfak halısı siyah kiri ve lekeyi belli etmemesi nedeniyle en çok tercih edilen modeller içerisinde yer alır. Yün, pamuk, akrilik ve polyester gibi çeşitli hammaddelerden üretilen siyah halı modelleri dayanıklı olmaları sayesinde uzun yıllar kullanıma uygundur.

Siyah Halı Modelleri

Siyah renkli halıların oturma odası, mutfak ve koridor gibi farklı alanlar için özel olarak tasarlanan modelleri bulunur. İki renge sahip olan mutfak halısı siyah beyaz modeli her mutfak dekorasyona uyum sağlayabilen modeller içerisindedir. Özgün tasarımlara sahip siyah renkli halılar içerisinde her tarza hitap eden ürünler bulunur. Özellikle siyah peluş halı yumuşacık yapısı ve zarif tasarımı ile göz doldurmayı başarır.

Siyah Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Halı seçimi yapılırken ilk olarak halının serileceği alanın büyüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır. Halının serilecek olan yüzeye uygun ölçüde tercih edilmesi kullanım kolaylığı sunacaktır. Kullanıcak alanın dekorasyonuna uyum sağlaması için modeller içerisinden doğru renk ve desenin tercih edilmesi gerekir. Mutfak ve koridorlar için siyah mermer desenli halı kullanımı uygun olabilirBunun yanında alerjik rahatsızlığı olan bireylerin antialerjik halılar tercih etmesi gerekir. Siyah beyaz mutfak halısı ve oturma halısı gibi ürünler içerisinde anti alerjik yapıda olanları bulabilirsiniz.

Siyah Halı Ölçüleri

Halıların boyutları m2 cinsinden ifade edilir. 1m2 ,4 m2 ve 10 m2 gibi her alana uyum sağlayabilecek ölçüde halı modeli bulunabilmesi mümkündür. 180*200 cm ebadında 5 m2 lik dikdörtgen halı bulunabileceği gibi,  80*300 cm ebadında 2.4 m2  lik oval bir halı da bulunabilir.  Siyah halı modelleri içerisinden 80*130 cm ve 140*140 cm gibi farklı boyuta sahip kaliteli ve şık halıları bulabilirsiniz. İki renge sahip gri siyah halı ürünlerini de alanlarınıza renk katmak için tercih edebilirsiniz.

Siyah Halı Kullanımının Faydaları?

Halılar kullanıldıkları alanda ısı ve ses yalıtımı gerçekleştirir. Aynı zamanda dekoratif amaçlı da tercih edilir. Siyah gold halı klasik tarzı sevenler tarafından tercih edilebilir. Halılar aynı zamanda tozu ve kiri içerisine hapsederek hijyenik bir ortamda yaşayabilmeyi mümkün kılar. Siyah beyaz çizgili halı çeşitleri içerisinde kaymaz tabana sahip modeller de bulunur. Bu modeller kişilerin kayarak düşmelerinin yüksek oranda önüne geçerek kullanım avantajı sunar.  Kaymaz tabanlı modeller banyo, mutfak ve çocuk odalarında güvenle kullanılabilir.

Siyah Halı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Siyah beyaz halı modelleri el ile temizlenebilir. Siyah beyaz halı modellerinin bakımı beyaz sabun ve bez ile birlikte silinerek yapılabilir. Halıların uzun ömürlü olması için belirli aralıklarla süpürülmesi ve silinmesi tavsiye edilir.

Siyah Halı Nasıl Yıkanır?

Halılar halı yıkama makinesi yardımıyla yıkanabilir. Siyah jüt halı modelleri gibi bazı ürünler çamaşır makinesinde yıkamaya da uygundur. Yumuşak yapıya sahip olan siyah post halı modelleri de rahatlıkla makine içerisinde yıkanabilir. Ürünlerin etiketlerine uygun bir şekilde yıkanması tavsiye edilir.

Mevsime Göre Siyah Halı Seçimi

Halı siyah modelleri farklı kalınlıklara sahiptir. Sonbahar ve kış mevsimlerinde yün ya da polyester kumaştan üretilen kalın halılar tercih edilebilir.  İlkbahar ve yaz mevsimlerinde ise daha ince yapıya sahip olan modeller tercih edilebilir. Gri siyah halı modelleri arasından pamuktan dokunan ürünleri yaz aylarında tercih edebilirsiniz.

En Uygun Siyah Halı Fiyatları

Halıların fiyatları ebatlarına, şekillerine ve üretildikleri hammaddelerine göre farklılık gösterebilir. Her bütçeye uygun kaliteli siyah beyaz yolluk çeşitlerinin bulunabilmesi mümkündür. Uygun fiyatlara sahip olan siyah yolluk modelleri alanlarınızı renklendirmeye ve hijyenik tutmaya yardımcı olur. Frenda Home üzerinden kaliteli ve özgün tasarımlara sahip siyah renkli halılara kolay ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.