x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Bir evi güzelleştirenen önemli dekorasyon ürünlerinden biri halıdır. Evinizin her bölümünde farklı renklerde, büyüklüklerde ve özelliklere sahip halı veya kilim kullanabilirsiniz. Ancak seçtiğiniz halı veya kilim modelinizin rengi, tasarımı, boyutu kadar kolay yıkanabilir olması da çok önemli bir unsurdur. Makinede yıkanabilir halı veya kilim tercih etmek hem zamandan tasarruf etmenizi, hem de güvenilir bir temizlik imkanı bulmanızı sağlar. İster mutfağınızda, ister salonunuzda, ister tuvalet ve banyolarınızda kullanabileceğiniz, Frenda Home kaymaz ve yıkanabilir halı modelleri temiz ve şık bir dekorasyon stili oluşturmanıza yardımcı olur.

Yıkanabilir Halı Modelleri

Evinizin her bölümü için farklı renk ve boyutlarda halı tercihi yapabilirsiniz. Mutfak ve banyo gibi ıslak zeminler için kaymaz ve küçük boyutlarda halı ve kilim modellerinin yanı sıra, salon ve yatak odaları için; ahşap zemininizi tamamen kaplayan, 4m2 ve üzeri, makinede yıkanabilir farklı renk ve tasarım özelliklerine sahip modeller tercih edebilirsiniz. Kenarları püsküllü ufak yolluklar, farklı boyutlarda yuvarlak veya dörtgen halılar, kaymaz ve ince kilim modelleri de dahil olmak üzere, Frenda Home sizlere bir çok seçenek sunuyor.

Yıkanabilir Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle halı seçimi yaparken, kullanacağınız alana uygun doku ve materyallerde olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin; mutfak gibi yemek yapılan ve kirlenme olasılığı en yüksek olan mekanlar için tercih edeceğiniz halı veya kilim modelinin polyester veya jüt gibi kolay leke tutmayan ve temizlenebilen materyallerle üretilmiş olması gerekiyor. Bu sebeple halı ve kilim tercihlerinizi yaparken mutlaka etiketinde yazan materyalleri okumalısınız. Eğer pamuk oranı yüksek bir halı tercihi yaptıysanız, salon ve yatak odası gibi mekanlarda kullanmanız daha uygun olacaktır. Pamuk, kolay toz tutan ve kirlenen bir materyal olduğu için mutfak ve tuvalet gibi sık kullanılan ve sık kirlenen mekanlarda kullanımı uzun süreli temizlik imkanı tanımayacaktır. Yıkanabilir halılarda dikakt edilmesi gereken bir diğer unsur ise lif dokusu ve inceliğidir. Çabuk kirlenmeye müsait halı ve kilimlerinizin ince ve sık dokunmuş lifli yapıya sahip olması uzun ömürlü kullanım sağlar hem sağlığınızı hem bütçenizi korur.

Yıkanabilir Halı Ölçüleri

Halı ve kilim seçiminizde renk ve tasarım gibi dekoratif özelliklerin evinize ve tarzınıza uygunluğu muhakkak öncelik sıralamanızda birinci unsurdur. Fakat asıl gözden kaçan unsur seçtiğiniz halının ölçüleridir. Kullanım alanınıza uyum sağlamasının yanı sıra sahip olduğunuz çamaşır makinesinin kapasitesini göz önüne alarak halı ölçünüze karar vermelisiniz. Aksi takdirde hem çamaşır makinenize zarar verebilir hem de temizlik beklentinizi karşılayamayabilirsiniz. Standart çamaşır makineleri, 4m2’ye kadar kolay ve güvenli bir yıkama imkanı sağlamaktadır. Eğer daha büyük ölçülerde halı ihtiyacınız varsa, mutlaka çamaşır makinenizin kapasitesini kontrol ederek tercih yapınız.

Yıkanabilir Halı Kullanımının Faydaları

Yıkanabilir halı kullanmak, özellikle kalabalık ve çocuklu ailelere kolaylık sağlamakla beraber, sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Gün içinde biriken toz, kir ve oluşabilecek her türlü lekeyi kolayca temizleyebilme imkanı tanıyan yıkanabilir özellikli halı ve kilim tercihi yapmanız, hem zamanınızı tasarruflu kullanmanıza imkan sağlar hem de sağlık açısından güvenli ve konforludur. Frenda Home sizlere yıkanabilir halı koleksiyonuyla hem kendinize ayırabileceğiniz bolca zaman hem de bu zamanı temiz ve konforlu geçirebilme imkanı sunuyor.

Yıkanabilir Halı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Halı ve kilim gibi ürünlerin temizliğinde ve bakımında en sık yapılan hatalardan biri ürünün etiketinde yazan uyarılara ve önerilere bakılmadan, genel geçer temizlik yöntemlerinin kullanılıyor olmasıdır. Bu sebeple mutlaka sahip olduğunuz yıkanabilir halınızın etiketini dikkatlice okuyun. Çabuk kirlenmeye ve lekelenmeye müsait alanlarda kullandığınız halı veya kiliminizin, makinede yıkamadan önce süpürge yardımıyla ön temizliğini yapmalısınız. Ürünün dokusuna zarar verecek fırça gibi herhangi bir alet veya temizlik ürünü kullanmamalısınız. Talimatlara uygun şekilde çamaşır makinenizde yıkama işlemini tamamladıktan sonra, tamamen kurumadan kullanmanız istediğiniz temizlik sonucunu almanızı engellemesinin yanı sıra, aynı zamanda sağlıksız ve zararlı sonuçlar doğurabilir. Salon ve yatak odası gibi mekanlarda kullandığınız halınızın kirlenme, lekelenme gibi ihtimallerinin daha düşük olması sebebiyle olabildiğince uzun süren aralıklarla yıkanması, kullanılan materyaller dolayısıyla daha az yıpranmasına sebep olur ve uzun süreli kullanım sağlar.

Yıkanabilir Halı Nasıl Yıkanır?

Öncelikle halınızın etiketinde yazan çamaşır makinesinde yıkama talimatlarını dikkatlice okumalısınız. Önerilen sıcaklıkların ve programların kullanılması oldukça önemlidir. Genellikle 30 derecede ve sıkma yapmadan yıkama yapılmalıdır. Normal çamaşır deterjanı kullanılmamalıdır. Özel halı şampuanı ve deterjanı gibi ürünler kullanılmalı eğer mevcut değilse deterjansız yıkanmalıdır. Aksi takdirde yıkadığınız halı veya kilim modeline, hatta çamaşır makinenize bile zarar verebilirsiniz. Yıkama işlemini talimatlara uygun gerçekleştirdikten sonra tamamen kuruması için mümkün olduğu kadar hava alan ve güneş gören bir yerde bekletmeniz gerekir. Bütün talimatların ve uyarıların dikkate alındığı bir temizlik işleminin sonucunda profesyonel halı yıkamacılarının standartlarında fakat daha ucuz ve hızlı bir sonuç alabilirsiniz.

Mevsime Göre Yıkanabilir Halı Seçimi

Yaz aylarında havaların ısınmasıyla beraber günün her saatinde pencereler açık olduğundan evinizin tozlanması ve kirlenmesi kolaylaşıyor. Şüphesiz bu kire ve toza en çok maruz kalan halı ve kilimler oluyor. Sürekli temizlik ve sağlık açısından yaz aylarında daha ince, mümkünse kullanılacak mekan farketmeksizin polyester ve jüt gibi materyallerle harmanlanmış dokuma özelliklerine sahip ve düz dış yüzeyli ürünlerin kullanılması daha uygundur. Bu sayede hem tozun ve kirin nüfuz edeceği katmanın kalınlığını azaltmış hem de yıkama sonrası kolay kuruyacağı için zaman tasarrufu sağlamış olursunuz. Kış aylarında ise havaların soğuması ile birlikte evlerde geçirilen sürenin arttığı bir gerçektir. Tam da bu sebeple hem salon halıları hem mutfak halıları hem de yolluk olarak kullanılan halı ve kilim çeşitleri daha çok kire ve yıpranmaya maruz kalabilir. Bu sebeple kış aylarında tercih edeceğiniz halı ve kilim çeşitlerinde, dekorasyon tercihlerinizin yanı sıra dikkat etmeniz gereken iki önemli unsur vardır. İlk olarak dikkat etmeniz gereken sıcak ve konforlu bir kullanım sağlaması, ikinci olarak dikkat etmeniz gereken unsur ise leke ve kir tutmayan bir dokuya sahip olması sebebiyle kolay temizlenebilmesidir. Kışın, çamaşır makinenizde yıkayabilceğiniz halı ve kilimleriniz daha uzun sürede kuruyacağı için hafif ve kolay kuruyabilen materyallerden üretilmiş modelleri tercih etmelisiniz.

En Uygun Yıkanabilir Halı Fiyatları

Yıkanabilir halı ve kilim modellerinin fiyatları, kullanılan materyallere, boyutuna, tasarımına, rengine ve şekline göre değişkenlik gösterir. Frenda Home yıkanabilir halı ve kilim modelleriyle sizlere; salon halısından mutfak halısına, ufak boyutlu yolluklardan 4m2 ve üzeri boyutlu halılara, her zevke ve tarza uygun yuvarlak veya dörtgen şekilli halılara kadar oldukça geniş ve bol çeşitli bir ürün yelpazesi sunar. Bununla beraber her bütçeye uygun fiyatlarıyla yaşam alanınızı konforlu hale getirmenize yardımcı oluyor.

Siz de dilediğiniz zaman Frenda Home koleksiyonlarına göz atarak tarzınıza ve ihtiyacınıza uygun olan yıkanabilir halı ve kilim modellerimizi inceleyebilir, kaliteli ve uygun fiyatlı bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.