x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Evlerin, odaların ve mutfakların dekorasyonunu zenginleştirmek ve değiştirmek için vazgeçilmez olan eşyaların başında halılar gelir. Halılar modellerine göre farklı malzemeler ve teknikler kullanılarak üretilen zemin örtüleridir. Yaşam alanına kişisel zevkleri yansıtmak ve daha konforlu hale getirmek için farklı modellerde ve renklerde halılar bulunur. Odalara şıklık ve ihtişam katmanın en etkili yollarından olan halıların renkleri de halı kadar önemlidir. Özellikle yeşil halı evlere farklı bir hava katarak şık bir görüntü oluşturur.

Halılar odalara ve odaları birbirine bağlayan alanlara serilebilir. Odaları birleştiren alanlara ve antrelere su yeşili halı tercihi yapmak evi daha ferah gösterir. Yeşil ve tonlarını seven kişiler için zümrüt yeşili halı da tavsiye edilir. Dekoratif olarak öne çıkan halıların fonksiyonel özellikleri de çok önemlidir. Kullanım alanına göre kaymaz halılar çok kullanışlı olur. Makinalarda yıkanabilen halı türleri ise hijyenik olarak endişelerin azalmasına yardımcı olur. Mutfaklarda ve banyoda kullanılacak halılarda da aynı şekilde ihtiyaçlar belirlenerek ona göre bir model tercih edilmelidir.

Yeşil Halı Modelleri

Yeşil halı modelleri denildiğinde birçok seçenekten bahsetmek mümkündür. Yeşil halılar farklı renklerde, özelliklerde ve hav yapısında üretildiği için standart bir modelden bahsedilemez. Yeşil halı modellerini yaşam alanlarınızı güzelleştirecek şekilde seçerek dilediğiniz dizaynı yapabilirsiniz. Makine halısı, jüt halı, çocuk halısı gibi modellerin yanında yeşil yolluk modelleri de seçenekler arasındadır.

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Halıların dekorasyondaki fonksiyonları ve etkileri farklılık gösterdiği için halı seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunur. Halıların ev dekorasyonu ile uyumlu olması için desen, renk, üretim malzemesi, deseni ve iplik yapısı gibi değişkenlere dikkat edilmelidir. Halılardan maksimum verim elde etmek için kullanım alanı doğrultusunda seçim yapılmalıdır. Eğer halıyı balkonda kullanacaksanız yeşil balkon halısı tercih edebilirsiniz. Daha aktif kullandığınız bir alanda halınız daha çok kirleneceğinden yıkanabilir mint yeşili halı ihtiyacınıza uygun olur. Eğer yaşı küçük ve hareketli çocuklarınız varsa olası kazaların önüne geçmek için kaymak yeşil halı modelleri size uygun olacaktır.

Yeşil Halı Ölçüleri

Evlerde kullanılan halıların boyutları da modeli ve tarzı kadar önemlidir. Kullanacağınız yere uygun bir boyut seçerek estetik bir görüntü yakalayabilirsiniz. Kullandığınız alandaki halının duvarla arasındaki mesafe yaklaşık 30 cm olması idealdir. Salonda kullanacağınız yeşil krem halı üzerine mobilyalarınızın gelmesi kullanımı da kolaylaştırır. Aynı zamanda yeşil krem halılar mobilyalarla en uyumlu olan halılar arasındadır. Aynı oda içinde ayrı bölümlerde halı kullanılmak istenirse ayrılmak istenen alana daha küçük bir halı tercih edilebilir.

Yeşil Halı Kullanımı Faydaları

Yeşil halılar farklı birçok tona sahip olduğu için en çok tercih edilenler arasındadır. Yeşil halı ev dekorasyonunu destekler, şık bir görüntü katar ve konfor sunarak güzel bir görüntü yakalamayı kolaylaştırır. Zümrüt yeşili halı modelleri farklı seçenekleri ile evin her alanı için uygundur. Farklı renk tonları ve birçok modeli ile istediğiniz ev dekorasyonu size verir.

Yeşil Halı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Yeşil halı temizliğinin nasıl yapılacağı çeşitlere göre farklılık gösterir. Yeşil gri halı modelleri üzerinde oluşan lekeleri belli etmediği için en çok tercih edilenler arasındadır. Su yeşili halı modelleri ise açık renkte olmasından dolayı profesyonel temizlik hizmeti alınarak temizlenmesi daha doğrudur. Evde yapılacak halı temizliklerinde ise halının renginin atmamasına dikkat edilmelidir. Koyu yeşil halı temizliği yapılırken renginin atmamasına dikkat edilerek temizlenmelidir. Makinada yıkanabilir modeller tercih edilecekse krem yeşili halı çok idealdir.

Yeşil Halı Nasıl Yıkanır?

Yeşil halı yıkanırken renginin atmamasına ve doğru sıcaklıkta yıkanmasına dikkat edilmelidir. Halı yıkama konusunda profesyonel kişilerden destek alınarak yıkanan halılar ilk günkü görüntüsüne sahip olur ve evinizi güzelleştirir.

Mevsime Göre Yeşil Halı Seçimi

Her mevsimin kendine özgü renkleri bulunur. Mevsime ve zevkinize göre seçeceğiniz yeşil halılar evinizi bir adım öne taşır. Kış aylarında petrol yeşili halılar tercih edilirken yaz aylarında haki yeşil halılar daha uygundur. Yeşil desenli halılar ise her mevsime uygun olarak kullanılabilir. Koyu tonlarını seviyorsanız gri yeşil halı tercih ederek her mevsimde evinizi güzelleştirebilirsiniz.

En Uygun Yeşil Halı Fiyatları

Yeşil halı fiyatları modellerine ve türüne göre değişkenlik gösterir. Halı seçimi yaparken kullanacağın alanın boyutuna göre seçim yaparak tasarruf edebilirsiniz. Alacağınız halının iplik türü de fiyatı etkiler. Siz de farklı stillerde ve bütçenize uygun halıları Frenda Home’da bulabilir evinizi güzelleştirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.