x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Yaşam alanlarının dekorasyonunda bütüncül bir estetik için renk ve tarz uyumu temel kriterlerdir. Evinizin değişik bölümlerine uygun halı seçiminde de bu iki temel noktayı göz önünde bulundurabilirsiniz. Renk, desen çeşitliliği sunan halı modellerini farklı ebatlarıyla yaşam alanlarınızla buluşturabilirsiniz. Bu noktada modern, klasik ya da minimal tarzlara hitap eden halı renklerinin zemin rengiyle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Açık ve düz renkli mobilyaları canlı ve dinamik tonlarla tamamlamak için turuncu halı çeşitlerinden yararlanmanız mümkün. Ebatlarıyla farklılaşan turuncu halı modellerinin dijital baskılı, eskitme, vintage, etnik kilim desenli ya da İskandinav desenlileriyle dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Kullanılacak mekanın alanıyla uyumlu olarak büyük ebatlı dikdörtgen çok renkli turuncu desenli halı çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Kare mekanlarda estetik görünüm için çok renkli yuvarlak turuncu modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Turuncu Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evinizi keyifle yaşanabilir aynı zamanda işlevsel bir şekilde dekore edebilmek için renk uyumunu göz önünde bulundurmalısınız. Kaliteli, şık mobilyalar kullansanız bile renk ve desen uyumsuzluğu söz konusu olduğunda ortam gözü yoran bir hale dönüşebilir. Bu noktada düz renkli ya da desenli turuncu halı modellerini kullanırken mobilya ve zemin rengiyle uyumlu tercihler yapabilirsiniz.

           Mobilyalarınız düz renkli pastel tonlarda ise turuncu halı modellerinin enerjik dokunuşundan yararlanabilirsiniz.

           Çok renkli mobilyalar söz konusu olduğunda desenli düz renkli ya da turuncu krem halı modelleriyle estetik alanlar oluşturabilirsiniz. 

           Renk uyumunun yanı sıra dekorasyon stili de halı seçiminde rol oynar. Klasik bir salonda kilim desenli, vintage ya da eskitme desenlileri kullanabilirsiniz.  

           Modern stildeki yaşam alanlarında geometrik desenli, büyük motifli turuncu halı modelleriyle estetik bir dokunuş sağlayabilirsiniz.

Turuncu Halı Ölçüleri

Yaşam alanlarında halı seçiminde renk desenlerin yanı sıra özen gösterilmesi gereken noktalardan birisi de ebatlarıdır. Düz renkli desenli dikdörtgen, yuvarlak turuncu mutfak halısı çeşitlerini farklı boyutlarda tercih edebilirsiniz . Dekorasyon stiliyle uyumlu olarak tercih edebileceğiniz vintage dikdörtgen turuncu gri halı modelleri ebatları 80x150 ile 200x290 cm arasında değişkenlik gösterir. Yatak odası ya da holde 80 ya da 100 cm genişliğindeki modelleri, turuncu yolluk şeklinde de kullanabilirsiniz. Kare oturma odası ya da mutfakta yuvarlak krem turuncu halı çeşitlerinin 120x120 ve 160x160 cm ebatlı modellerine de yer verebilirsiniz.

Turuncu Halı Kullanımının Faydaları

Yaşam alanlarının enerjisini yükseltmek için turuncu halı modellerinin dinamik görünümünden yararlanabilirsiniz. Açık renkli zeminlerle şık bir uyum sergileyen turuncu peluş halıyı oturma odasına sıcak bir dokunuş için tercih edebilmeniz mümkün. Mat ve soluk görünümlü dekorasyonu ise turuncu gri halı modelleriyle enerjik bir atmosfere dönüştürebilirsiniz.

Turuncu Halı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Halıların dekoratif görünümlerini koruması ve hijyenik bir ortam sunması için temizlik ve bakımlarının doğru biçimde yapılması gerekir. Bu noktada turuncu kilim halı temizliği yaparken öncelikli olarak üretim malzemesini dikkate almalısınız. Günlük temizlik için elektrik süpürgesi ile temizlemeniz yeterli olur. Akrilik halıların üzerindeki lekeleri halı deterjanı ve sudan oluşan karışıma batırılan beyaz bezle silebilirsiniz. Doğal pamuk elyaf malzemeden üretilen halılar ise kolaylıkla leke ve kirlere maruz kaldığı için sık aralıklarla silerek temizliğini sağlayabilirsiniz.

Turuncu Halı Nasıl Yıkanır?

Yıkanabilir özelliğe sahip ince turuncu halı çeşitlerini çamaşır makinesinde yıkayarak temizleyebilirsiniz. Pamuk, şönil tabanlı düz renkli ya da gri turuncu halı çeşitlerini deforme olmaması için 30 derecede yıkamanız doğru olur. Bu noktada çamaşır makinesinde yıkama için toz deterjan kullanabilirsiniz. Çamaşır makinesinde yıkanamayan halıları ise evinizde pratik biçimde temizlemeniz mümkün. Bunun için özel emici toz deterjanı halı üzerine dökerek 15 dakika beklemeniz yeterli olur. Kuruduktan sonra halı yüzeyinde biriken kirleri elektrik süpürgesiyle kolayca alabilirsiniz.

Mevsime Göre Turuncu Halı Seçimi

Mevsim koşullarıyla uyumlu olarak ince ya da peluş turuncu modellere yaşam alanlarınızda yer verebilirsiniz. Kış aylarında ısı yalıtım özelliğine sahip elyaftan üretilen turuncu halı çeşitleriyle sıcak bir ortam yaratabilmeniz mümkün. Yaz aylarında ise ince yıkanabilir halı seçenekleriyle hijyenik ortamlar sağlayabilirsiniz.

En Uygun Turuncu Halı Fiyatları

Farklı tercihlere yönelik seçenekler sunan turuncu halı fiyatları üretim malzemesi ve ebatlarıyla farklılaşır. Kullanım alanının büyüklüğü ve stiliyle uyumlu olarak tercih edebileceğiniz dikdörtgen ya da kare modeller fiyat bakımından değişkenlik gösterir. Farklı bütçelere uyum sağlayan en uygun turuncu halı modelleri Frenda Home aracılığıyla sizlere sunulur. Mekanın özelliğiyle uyumlu farklı desen ve ebat seçenekleri bulunan turuncu halı modelleriyle siz de evinizi güzelleştirebilirsiniz. Estetik ve kaliteli halı modellerini Frenda Home güvencesi ve uygun fiyat seçenekleriyle sipariş edebilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.