x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Evinizin dekorasyon tarzı ne olursa olsun her zaman onu tamamlayan bir halı bulabilirsiniz. Halıların dekorasyonu tamamlayan özellikleri vardır. Bazı konseptlerde halı, dekorasyonun tarzını tamamen değiştirebilir. Eskitme bir halı ile dekorasyonu tamamen bohem bir tarza dönüştürebilirsiniz. Halı renkleri de iç mekân dekorasyonunda belirleyicidir. Dekorasyonun ana rengine uygun bir halı minimal şıklık sergilemenizi sağlarken ton sür ton veya tamamen kontrast efektlerle mekân enerjisini değiştirebilirsiniz. Kırmızı halı çeşitleri kullanıldığı mekânın enerjisini değiştirmek için birebirdir.

Kırmızı Halı Modelleri

Kırmızı halı modelleri arasında tercih yaparken onu nerede kullanacağınıza bağlı olarak çeşitli seçenekler belirleyebilirsiniz. Mekâna göre kırmızı halı seçerken kullanım ve temizleme kolaylığı gibi kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca iç mekândaki dekoratif unsurlara göre halının tek renk veya desenli olmasına karar verebilirsiniz. Kimi dekorasyonlarda desenli halı çeşitleri mekânı daha da zengin gösterir. Bu daha çok geniş kullanım alanı olan büyük odalar için geçerlidir. Daha küçük mekânlarda kırmızı beyaz halı gibi iki renkli ürünleri kullanabilirsiniz. Bununla birlikte tek renk halılar, dekoratif objeleri daha da zengin gösterir.

Kırmızı Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kırmızı halı modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç unsur vardır. Bunlardan en önemlisi halıyı nerede kullanacağınız konusudur. Mutfak gibi hem hareketli hem de ıslak zemin olan mekânlar için satın alacağınız halının daha kolay yıkanması ve leke tutmaması gerekir. Kırmızı mutfak halısı seçenekleri arasından ölçü ve desen olarak kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Bununla birlikte her mekân için aynı tip halı kullanmanız dekorasyonun genel tarzına uyumlu olmayabilir. Daha klasik bir tarzda dekore ettiğiniz evinizde sadece koridora serdiğiniz bir kırmızı yolluk ile mekânın enerjisini daha da canlı bir hâle getirebilirsiniz.

Kırmızı Halı Ölçüleri

Kırmızı halı seçiminde kullanacağınız mekân ölçüleri de önemlidir. Dar bölgelerde kırmızı yolluk halı satın alarak kullanabilirsiniz. Geniş mekânlarda kullanacağınız modelleri kırmızı desenli halı çeşitleri arasından seçebilirsiniz. Eskitme, desenli veya kırmızı siyah halı gibi iki - üç renkli olan modellerden seçim yaparken iç mekân ölçülerine uygun boyutlarda olanları tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte farklı dokuma, iplik ve modeller arasından tercih yaparken kırmızı halı metre fiyatı üzerinden de karar vermeniz mümkündür.

Kırmızı Halı Kullanımının Faydaları?

Kırmızı halı insanlarda canlı ve enerjik bir etki bırakır. Aşk duygularını ortaya çıkartır ve insanlarda acıkma hissi yaratır. Bu nedenle kırmızı halının kullanıldığı yerlerde insanların daha enerjik olduğunu görmeniz mümkündür. Bununla birlikte kırmızı renk bereket olarak da yorumlanır. Odanızı kırmızı ve tonlarıyla dekore ettiğinizde daha çok ilgi çektiğini görebilirsiniz. Kırmızı halı kullanımı, bu renk ağırlıklı dekorasyonun da tamamlayıcısıdır.

Kırmızı Halı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Kırmızı halı temizliğinde ilk önce lekelerin giderilmesi gerekir. Bu nedenle leke üzerine halı deterjanı veya sabun türü bir temizleyiciyle doğrudan uygulama yapılması önemlidir. Leke üzerine dökülecek deterjan, ılık ve nemli bir bezle silinerek giderilebilir. Daha sonra tüm halının temizliğini yapabilirsiniz. Halı üzerindeki ve ipleri arasındaki tozların elektrikli süpürgeyle çekilmesi ve daha sonra silinmesi tamamen temizlenmesi için yeterlidir. Çok daha ağır kirlerde halının yıkanması gerekebilir.

Kırmızı Halı Nasıl Yıkanır?

Kırmızı halı yıkanırken kullanılan deterjanların, ürünün rengini soldurmaması önemlidir. Halı rengini solduracak ve dokumasını deforme edecek kimyasal ürünlerden uzak durmanız gerekir. Halı yıkanırken renkleri koruyan deterjanları kullanabilirsiniz. Halıyı evdeki yıkama makineleri ile temizleyebilirsiniz. Bununla birlikte, üzerine kullanım talimatlarına göre hazırladığınız deterjanı uygulayarak köpürttüğünüz halıyı su dökerek durulayabilir ve yıkayabilirsiniz. Kırmızı halı üzerinde çok ağır lekeler varsa profesyonel halı temizleme şirketleri ile bağlantıya geçerek ürününüzü yıkatabilirsiniz.

Mevsime Göre Kırmızı Halı Seçimi

Evinizde küçük değişikliklerle dekorasyonu mevsimlere uygun hâle getirmeniz mümkündür. Bu değişikliklerin başında mevsimlik halı kullanımı gelir. Yaz mevsiminde kırmızı kilim çeşitleri evinizin yerlerini süslerken kışın daha kalın halıları tercih edebilirsiniz. Kırmızı peluş halı çeşitleri kış dekorasyonu için ideal seçimler arasında yer alır. Ayrıca boydan boya serdiğiniz halı üzerine attığınız kırmızı post halı ile evinizin dekorasyonunu daha renkli ve neşeli hâle getirebilirsiniz. Dekorasyondaki renk uyumlarına göre kullanacağınız kırmızı gri halı gibi çeşitleri hem yazlık hem de kışlık olarak kullanabilirsiniz.

En Uygun Kırmızı Halı Fiyatları

Kırmızı halı fiyatları metre üzerinden ölçülür. Bununla birlikte halı fiyatları ürünün modeline, desenine, dokumasına ve üretim yılına göre farklılaşır. Ayrıca kırmızı protokol halısı gibi kullanım amacına göre üretilmiş olanların fiyatları diğerlerine göre biraz daha fazla olabilir. Dış mekân dekorasyonunda sıkça tercih edilen kırmızı plastik halı gibi ürünlerin genel halı fiyatlarından daha farklıdır. Gri kırmızı halı çeşitleri arasında plastik olanların kullanım alanı farklı olduğu için halı çeşitleri arasında bulamayabilirsiniz. Bu halıları dış mekân ürünlerinin satıldığı reyonlarda da bulmanız mümkündür.

Evinizde halıların dekoratif ve estetik dokunuşlarını görmek, dekorasyon tercihinize uygun modellere göz atmak için Frendahome’u ziyaret edin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.