x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Zemin örtüsü olarak adlandırılan halılar, oda dekorasyonunun zenginleştirilmesi için tercih edilen tekstil ürünleri içerisinde yer alır. Mavi halı çeşitleri içerisinde mutfak halısı, salon halısı ve yolluk gibi her bireyin ihtiyacını karşılamaya yönelik pek çok ürün bulur.  Mavi desenli halı modellerinin yuvarlak, oval, dikdörtgen ve kare gibi çeşitli geometrik şekilleri olanları da vardır. Özgün tasarımları ile farklı zevklere hitap edebilen halılar içerisinden zevkinize ve ihtiyacınıza en uygun modeli bulabilir, uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

Mavi Halı Modelleri

Mavi renkli halılar göz dolduran tasarımları ile ön plana çıkar. Mavi halı modelleri içerisinde etnik desenli tasarımlardan peluş tüylüsüne kadar pek çok farklı model bulunur. Romantik ve duygusal rengin ön planda olduğu mavi gri halı modelleri içerisinde kaymaz tabana sahip modeller bulabileceğiniz gibi özellikle alerjisi olan bireylerin güvenle tercih edebileceği antialerjik mavi krem halı modellerini de bulabilirsiniz.

Mavi Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Halı mavi modelleri içerisinden seçim yaparken kullanılacak olan odanın genişliği göz önünde bulundurulmalıdır. Halının, serildiği odaya metrekare olarak uygun olması görünüş ve kullanım açısından önemlidir. Tercih edilecek olan halının odanın dekorasyonuna uyum sağlaması da estetik bir görünüm açısından önem arz eder. Tek renkli mavi halıları ya da krem mavi halı gibi iki renge sahip olan modelleri tercih ederek alanlarınızda mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz.

Mavi Halı Ölçüleri

Metre kare cinsinden ölçülen halıların 1m², 5m² ve 10 m² gibi çeşitli ebat seçenekleri bulunur. Mavi halı modelleri içerisinden 100*200 cm ebadında 2 m²’lik dikdörtgen bir model bulabileceğiniz gibi; 140*140 cm ebadında 2 m²’lik yuvarlak bir modelde bulabilirsiniz.

Mavi Halı Kullanımının Faydaları?

Mavi renk halı çeşitleri, tozu ve kiri içine hapsederek daha hijyenik yaşam alanları oluşturur. Halılar ısı yalıtımı sağlayan tekstil ürünleridir.  Mavi salon halısı ve mutfak halısı gibi pek çok model serildiği alanlarda daha stabil hava sıcaklığı oluşturarak yaşam alanlarının konforunu artırır.

Mavi Halı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Hijyen açısından açık mavi halı çeşitlerinin belirli aralıklar ile elektrik süpürgesi yardımıyla temizlenmesi gerekir. Tek renkli mavi halılar ile mavi krem halı modelleri gibi çeşitli renklerden oluşan halıların bakımının da belirli aralıklar ile yapılması gerekir. Beyaz sabun ve bir bez ile halıları silerek bakımlarını yapabilirsiniz.

Mavi Halı Nasıl Yıkanır?

Mavi kilim ve halı modellerinin etiketleri üzerinde yıkama talimatları yer alır. Bazı halılar çamaşır makinesine yıkama uygundur. Bazı halılar ise halı yıkama makinesi yardımı ile temizlenir. Mavi beyaz halı çeşitlerinizi üzerinde yer alan etiketleri doğrultusunda yıkamanız tavsiye edilir.

Mevsime Göre Mavi Halı Seçimi

Mavili kilim ve halı modelleri; polyester, akrilik, ipek ve yün gibi kaliteli ipliklerle dokunur. Yumuşak yapıya sahip olan yün, akrilik ve polyester mavi yolluk, kilim ve halı çeşitleri sonbahar ve kış mevsimlerinde alanları sıcak tutmaya yardımcı olur. Pamuk ve ipekten dokunan halılar ise nefes alabilir yapıya sahip oldukları için ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilebilir.

En Uygun Mavi Halı Fiyatları

Mavi renkli halıların fiyatları ürünlerin dokunduğu iplik çeşidine ve ürünlerin ebatına göre değişebilir. Ürünlerin renkleri de fiyatları etkileyen unsurlar arasında yer alır. Mavi gri halı modelleri gibi iki renkli halıların fiyatları ile tek renkli mavi halıların fiyatları birbirinden farklı olabilir. Bebek mavisi halılardan petrol mavisi halı modellerine kadar uygun fiyata sahip kaliteli halılar bulunur. Frenda Home üzerinden halı modellerine hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.